Задна корица
Погледни внатре

ПРИКАЗНАТА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ

Приказната од милион долари е неговиот најпознат криминалистички роман. Главниот лик e новинарот Џон Сендс кој ја открива тајната за венчавката на осуденичката Маргарет и на еден милионер кој е пронајден мртов. Тој помага во истрагата, но во исто време таа му е инспирација за да напише приказна од милион долари, која ќе го спаси од сиромаштијата. Романтика и мистерија, со класични пресврти и неизвесност, романот го задржува вниманието до последната страница. Шармантно и интересно четиво, а читателите ќе уживаат во секоја страница и во среќниот крај.

500 ден

Шифра: 971608201383-1-1-1-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

164

Димензии

12,5 x 20 см

ISBN

978-608-201-374-9

Автор

Едгар ВОЛАС

Серии

Series 1

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ПРИКАЗНАТА ОД МИЛИОН ДОЛАРИ”