Задна корица
Погледни внатре

КОШМАРНИ ПРИКАЗНИ

Оваа книга е составена од кратки приказни, кои Блаватскаја ги создала во нејзините посветли моменти и ја покажува како ведра писателка со прекрасна фантазија. Богата е со изненадувачки описи за чудното и за необичното, а само дел од фантастичните приказни во кои ќе уживате се: „Легендата на синиот лотос“, „Нерешена мистерија“, „Маѓепсан живот“.

500 ден

Купете сега

Шифра: 12500121999 Категории: ,
Број на страници

236

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-350-3

Автор

Елена П. БЛАВАТСКАЈА

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “КОШМАРНИ ПРИКАЗНИ”

Можеби ќе ви се допадне…