Задна корица
Погледни внатре

ЉУБОВТА НА ПОСЛЕДНИОТ МАГНАТ

Холивуд е опасен, но и неверојатно магичен. Никој не го претставил ова подобро од Фицџералд во „Љубовта на последниот магнат“. Холивудскиот продуцент Стар не само што се труди да најде љубов и успех во еден суров свет, туку се бори и да си го направи животот посреќен. Дали Кејтлин е вистинската за него? Дали нивната романса ќе успее? Додека ја читате, ќе бидете заслепени од сиот гламур и надеж на Холивуд, но и изненадени од лицемерието кое се крие зад нив.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012149-1-1-1-1-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

232

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-358-9

Автор

Ф. СКОТ ФИЦЏЕРАЛД

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ЉУБОВТА НА ПОСЛЕДНИОТ МАГНАТ”

Можеби ќе ви се допадне…