Задна корица
Погледни внатре

ЗАДОВОЛСТВОТО

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 мислење)

Андреа Сперели живее убав живот, во потрага e по убавина и не ги почитува правилата на моралот и на општеството. Во аристократските кругови во Рим, тој е познат како голем заводник. Но има две жени кои влијаат на неговиот углед: убавата и млада вдовица, Елена, и нежната и чесна Марија. Андреа, во потрага по возбуда, си игра со двете жени, ги врти една против друга и ткае садистичка мрежа од сладострасност и измама. Љубовта и распалените страсти ќе ви го задржат вниманието до последната страница.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250032151 Категории: ,
Број на страници

348

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-351-0

Автор

Габриеле Д’АНУНЦИО

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

1 мислење за ЗАДОВОЛСТВОТО

  1. Rated 5 out of 5

    Love this Book! Love it

Додади мислење

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *