Задна корица
Погледни внатре

ПРИКАЗНИ ОД ЕРАТА НА ЏЕЗОТ

Фицџералд, во оваа збирка раскази го прави она што го прави најдобро: дава прекрасна сатира од неговиот период која во исто време е и оптимистичка и брза и покрај цинизмот кој демне под неа. Книгата изобилува со хумор кој е претставен во форма на апсурдност, а има и мали иновации и неочекувани детали што ви го задржуваат вниманието. Ликовите се впечатливи и остануваат со вас дури и кога ја затворате книгата.

Во Приказни од ерата на џезот ќе ги прочитате познатите раскази на Фицџералд: Мојата последна девојка, Шеќерна бонбона, Фантазии, Трошки среќа, но и неговиот прочуен и филмуван расказ Необичниот случај на Бенџамин Батон. Приказни што ви го одземаат здивот. Уживајте!

500 ден

Шифра: 971608201383-1-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

300

Димензии

12,5 x 20 см

ISBN

978-608-201-378-7

Автор

Ф. СКОТ ФИЦЏЕРАЛД

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ПРИКАЗНИ ОД ЕРАТА НА ЏЕЗОТ”