Задна корица
Погледни внатре

УБАВАТА КАСАНДРА

„Таа има многу ретки и убави карактеристики, но трезвеноста не е една од нив“.

Избор од раните мрачни и смешни дела на Џејн Остин во кои изобилуваат со убиства, пијанства, кривоклетство, крадење, труење, жени кои бегаат од затвор, мажи кои пишуваат тестаменти и бебиња кои ги одгризуваат прстите на мајките…

„Убавата Касандра“ е мало ремек-дело кое променило илјадници животи.„

500 ден

Купете сега

Шифра: 12500121999-1-1-1-1-1-1 Категории: ,
Број на страници

96

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-339-8

Автор

Џејн ОСТИН

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “УБАВАТА КАСАНДРА”

Можеби ќе ви се допадне…