Задна корица
Погледни внатре

КАКО ПЛАЧЕМЕ И СЕ СМЕЕМЕ ЗА ИСТОТО

Значајни и безвременски есеи во кои тој се осврнува на осаменоста, на моќта на имагинацијата, на задоволството од читањето, на важноста на сонот, како и зошто понекогаш и плачеме и се смееме за истите работи. Дознајте зошто имаат толку големо влијание врз француското образование, култура и дипломатија. Дури и поранешниот француски претседател Франсоа Митеран, на официјалниот портрет ја држи токму оваа книга.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012149-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1 Категории: ,
Број на страници

136

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-359-6

Автор

Мишел ДЕ МОНТЕЊ

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “КАКО ПЛАЧЕМЕ И СЕ СМЕЕМЕ ЗА ИСТОТО”

Можеби ќе ви се допадне…