Задна корица
Погледни внатре

ЗБОРОВИ ШТО ГО МЕНУВААТ СВЕТОТ

Претседателот Путин е со најбрз подем на листата од три илјади светски лидери, изгласан како еден од шестемина светски политичари кои луѓето најмногу ги сакаат, а американскиот претседател Џорџ Буш во една прилика за него искрено ќе рече: „Не секогаш ми се допаѓа тоа што го кажува, но тој отворено кажува што мисли и кога нè критикува и затоа му верувам. Кога првпат на средбата во Словенија во 2003 година му погледнав в очи му ја видов душата и сфатив дека тоа е човек на кој може да му се верува.“

Но главното прашање е: Кој е човекот што американскиот хегемонизам го сведе на мултиполарен со повеќе играчи во светот?

Одговорот на ова прашање за најголемиот број луѓе од светот на политиката е: Владимир Путин!

Книгава ги содржи најзначајните делови од повеќе негови обраќања на официјални средби и на прес-конференции што тој ги одржува пред огромен број новинари од целиот свет. Тие средби на новинарите со Путин станаа толку популарни и нив директно ги пренесуваат најголемите светски ТВ станици, а ги следат стотици милиони гледачи.

На околу 450 страници, во книгава се издвоени цитати од тие настапи со кои рускиот претседател Путин застана во редот на најцитираните поранешни и актуелни светски политичари.

500 ден

Купете сега

Шифра: 12500121999-1-1-1-1-1-1-1-1-1 Категории: ,
Број на страници

440

Димензии

14,5 х 20 см

ISBN

978-608-201-372-5

Автор

Владимир ПУТИН

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ЗБОРОВИ ШТО ГО МЕНУВААТ СВЕТОТ”

Можеби ќе ви се допадне…