Задна корица
Погледни внатре

ИТАН ФРОМ

Итан Фром работи на својата непродуктивна фарма и се бори да обезбеди основни средства за живот за него и за Зина, неговата сопруга која е со тежок карактер, сомничава и која претерано се грижи за своето здравје. Но кога на фармата ќе дојде веселата братучетка на Зина за да работи како помошничка, Итан станува опседнат со неа и со можностите кои му се отвараат за среќен живот со неа.

500 ден

Не е на залиха

Шифра: 1250012149-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1 Категории: ,
Број на страници

160

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-347-3

Автор

Идит ВОРТОН

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ИТАН ФРОМ”

Можеби ќе ви се допадне…