Задна корица
Погледни внатре

ЗАПИСИ ОД ЗЕН МАЈСТОРИТЕ

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 мислење)

Единствени приказни за безвременска мудрост од зен мајсторите. Богати приказни со мечови, тигри, чај, цвеќиња и кучиња, записите од зен мајсторите ја предизвикуваат сечија фантазија и го носат секој читател поблиску до просветлување.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250021050 Категории: , Тагови: ,
Број на страници

124

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-332-9

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

1 мислење за ЗАПИСИ ОД ЗЕН МАЈСТОРИТЕ

  1. Rated 5 out of 5

    Love this Book! Love it

Додади мислење