Задна корица
Погледни внатре

ЌЕРКИТЕ НА НОЌТА

Романите на Едгар Волас секогаш воодушевуваат. Ќерките на ноќта е тешко да се објасни со неколку зборови. Херој, хероина, сомнителна, но убава жена која е вклучена во некаков заговор, тврдоглав и тежок негативец. Џим Бартоломеј е млад менаџер на филијала на банка. Што има тој заедничко со Маргот, со убавата Маркам и со Американецот? И зошто Ќерките на ноќта се спомнуваат во оваа приказна? Одличен трилер во типичниот стил на Едгар Волас, кој ќе успее да го задоволи секој обожавател на возбудливи романи.

500 ден

Шифра: 978-608-201-400-5-1-1 Категории: ,
Број на страници

204

Димензии

12,5 x 20 см

ISBN

978-608-201-414-2

Автор

Едгар ВОЛАС

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ЌЕРКИТЕ НА НОЌТА”