Задна корица
Погледни внатре

ОВАА СТРАНА НА РАЈОТ

Оваа страна на рајот  е увертира во блескавата и богата кариера на Фицџералд. Тој го прикажува животот на Ејмори Блејн низ неговите рани дваесетти години. Додека Ејмори се пробива меѓу дебитантите и принстонските студенти, тој е опкружен со ветување за сето она што беше ново во енергичната, немирна Америка. Ние ги доживуваме пловидбите на Ејмори, чувствувајќи ги поразите, длабоката љубов и тешките загуби. Неговиот раст до сексуална свесност и личност се одвива со континуирана импровизаторна енергија и радост. Откако ќе го прочитате овој роман, Фицџералд со сигурност ќе стане вашиот омилен писател.

500 ден

Шифра: 971608201383-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

268

Димензии

12,5 x 20 см

ISBN

978-608-201-373-2

Автор

Ф. СКОТ ФИЦЏЕРАЛД

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ОВАА СТРАНА НА РАЈОТ”

Можеби ќе ви се допадне…