Задна корица
Погледни внатре

САДАНА ИСПОЛНЕТ ЖИВОТ

Драг читателу, Садана е неверојатна збирка на духовни разговори кои ги водел Рабиндранат Тагоре со децата во неговото училиште во Болпур, Западен Бенгал. Со собраните мудрости од Истокот, Садана е една од најмудрите книги кои некогаш ќе ги прочиташ! Топло ја препорачуваме на сите кои се во потрага по духовна мудрост.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012149-1-1-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

168

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-336-7

Автор

Рабиндранат ТАГОРЕ

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “САДАНА ИСПОЛНЕТ ЖИВОТ”

Можеби ќе ви се допадне…