Задна корица
Погледни внатре

ФАНТАСТИЧНА НОЌ

Само едно доживување станува одлучувачки момент во животот на еден човек. Што е доволно за среќа? Динамиката на доживувањата во „Фантастична ноќ“ нѐ предизвикуваат и нѐ тераат да помислиме: дали ја прифаќаме улогата на животот или го прифаќаме само калапот за живот таков каков што е извајан од општеството? А за наклоноста кон страста и нескротливата природа ќе прочитате во „Амок“ извонредна приказна за еден тропски лекар, обземен од страста и за неговата горда пациентка.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012149-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1-1 Категории: ,
Број на страници

172

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-340-4

Автор

Штефан ЦВАЈГ

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “ФАНТАСТИЧНА НОЌ”

Можеби ќе ви се допадне…