Задна корица
Погледни внатре

СИЦИЛИЈАНСКА РОМАНСА

Стари замоци, тајни премини, хероини кои често губат свест, злобни премолчувања и секако, тајни работи кои се случуваат во текот на ноќта. Во „Сицилијанска романса“ на Ен Редклиф можете да ги најдете сите овие работи. Ако сѐ уште не сте почнале да ја читате Ен Редклиф, топло препорачуваме да почнете токму со оваа книга.

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012147-1 Категории: , Таг:
Број на страници

252

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-346-6

Автор

Ен РЕДКЛИФ

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “СИЦИЛИЈАНСКА РОМАНСА”

Можеби ќе ви се допадне…