Задна корица
Погледни внатре

УБЕДУВАЊЕ

Дваесет и седумгодишната Ен Елиот е најстарата хероина на брилијантната Остин. Осум години пред да започне приказната, таа е верена за еден офицер, Фредерик Вентворт, но ја раскинува свршувачката, бидејќи нејзината пријателка ја убедува дека тие двајца не се еден за друг. По раскинувањето, Ен се кае. Подоцна, кога Вентворт ќе се врати како богат и успешен капетан, дознава дека семејството на Ен е во финансиска криза. Целата напнатост во книгата се врти околу едно прашање: дали Ен и Вентворт ќе ја обноват нивната љубов?

500 ден

Купете сега

Шифра: 1250012149-1-1-1-1-1 Категории: , Таг:
Број на страници

240

Димензии

11,5 х 18,5 см

ISBN

978-608-201-353-4

Автор

Џејн ОСТИН

Издавач

Издавачка куќа ЃУРЃА

Мислења

Сè уште нема мислења.

Бидете првиот да даде мислење за “УБЕДУВАЊЕ”

Можеби ќе ви се допадне…